YouTube Kids Yayınlandı

 

Geçtiğimiz günlerde sizlere YouTube'un sadece çocuklara özel bir uygulama hazırlığında olduğunu burada yer alan haberimiz ile aktarmış ve uygulamanın 23 Şubat tarihinde yayınlanmasının beklendiğini belirtmiştik.
 
Bugün YouTube blogunda yapılan açıklama ile YouTube'un yeni uygulaması YouTube Kids'in App Store ve Google Play'de yer aldığı açıklandı. 
 
YouTube Kids ürün müdürü Shimrit Ben-Yair tarafından hazırlanan blog yazısında, uygulamanın baştan sona çocuklar düşünülerek hazırlanmış olan ilk Google ürünü olduğuna dikkat çekilirken, YouTube Kids sayesinde YouTube'un çocuklar için çok daha güvenli ve kullanımı kolay hale geldiği belirtiliyor.
 
Çocukların kullanımı için özel olarak hazırlanan tasarıma sahip uygulamada büyük resimler, kalın simgeler ve sesli arama gibi öğeler ön plana çıkıyor. 
 
İstenilen içerikte videolara en kolay şekilde ulaşılabilmesi için dört farklı kategori altına toplanan kanallar ve oynatma listeleri sayesinde ebeveynler de çocuklar da diledikleri içeriğe daha kolay şekilde ulaşabiliyorlar. Aynı zamanda uygulamada aileler için çeşitli kontrol özellikleri de bulunuyor.
 
Şu anda sadece ABD uygulama mağazalarında yer alan uygulamanın yakında Kurio ve nabi çocuk tabletlerinde yer alacağı belirtiliyor ancak diğer uygulamanın diğer ülke mağazalarında ne zaman yayınlanacağı konusunda yapılmış bir açıklama yok.
 
Eğer ABD uygulama mağazalarından bir hesaba sahipseniz, YouTube Kids uygulamasını buradan iOS için, buradan da Android cihazlarınız için ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 

Akrep Oyun Videoları
HABER.AKREPOYUN.COM HAKKINDA
Türkiye'nin en iyi oyun sitesi AkrepOyun en güzel oyunlardan sonra, en güncel Oyun Haberleri'ni de sunmaya başladı. Oyun dünyası dair herşeye akrepoyun sayesinde erişebileceksiniz. Oyun Haberleri, Android Oyunlar, IOS Oyunlar, İnternet ve Teknoloji haberleri, oyun incelemeleri, oyun bilgisayarları gibi bir çok kategoride kullanıcılarını bilgilendirmek için AkrepOyun Haberi açmıştır.