iPhone 6 Plus'ı Tek Elle Kontrol Edin

Tek el ile kullanım kolaylığı sloganı adı altında yıllarca küçük ekranlı iPhone modeli üreten Apple’ın, geçtiğimiz yıl iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile mevcut ekran boyutunu büyüttüğüne tanıklık ettik.
 
Makul ölçülerde kabul edilebilecek iPhone 6 hala tek elle kullanılabilirken 5.5 inç phablet boyutundaki iPhone 6 Plus’ı tek el ile kontrol etmek pek de mümkün olmuyor.
 
iPhone 6 Plus’ı tek el ile kullanımı kolaylaştırmak için Ayalar bölümünde “Ulaşılabilirlik” seçeneği bulunuyor. Bu özellik, ana ekran tuşuna hafifçe 2 defa dokunmanız ile aktif oluyor ve ekranı yarıya kadar indiriyor.
 
Bazı kullanıcılar için ekranın yarıya kadar inmesi tek el ile kullanım için pek yeterli olmuyor. Bu durumdan şikayetçi olanlar için Shrinkability isimli Tweak önümüzdeki hafta Cydia’daki yerini alacak.
 
Sadece Jailbreak’li iPhone kullanıcılarının kullanabileceği Shrinkability Tweak’i; “Ulaşılabilirlik” özelliğine farklı bir boyut katıyor. Shrinkability sayesinde ana ekran tuşuna iki defa dokunduğunuz zaman ekran küçülerek sağa doğru kayacak ve iPhone 6 Plus’ı tek ile kullanmak mümkün olacak.
 
Mevcut iOS 8.1.3 sürümü için Jailbreak bulunmuyor. Ancak önümüzdeki hafta yayınlanacak olan iOS 8.2 ile iPhone’unuza Jailbreak yapmak mümkün olacak.

 

Akrep Oyun Videoları
HABER.AKREPOYUN.COM HAKKINDA
Türkiye'nin en iyi oyun sitesi AkrepOyun en güzel oyunlardan sonra, en güncel Oyun Haberleri'ni de sunmaya başladı. Oyun dünyası dair herşeye akrepoyun sayesinde erişebileceksiniz. Oyun Haberleri, Android Oyunlar, IOS Oyunlar, İnternet ve Teknoloji haberleri, oyun incelemeleri, oyun bilgisayarları gibi bir çok kategoride kullanıcılarını bilgilendirmek için AkrepOyun Haberi açmıştır.