Bethesda'nın Fallout Kararı, İsim Değiştirtti

 

Yakında çıkacak olan mobil oyun Fortress Fallout'un yapımcısı Xreal, bu adı artık kullanamayacak. Stüdyonun ZeniMax'tan (Bethesda'nın bulunduğu şirketler topluluğu) aldığı bir mektup, Fortress Fallout adının kendilerine ait olan isim haklarını çiğneyeceğini belirtmiş.
 
Bu sebepten ötürü Xreal, oyunun ismini değiştirmek zorunda kalacak.
 
Yasal süreç hakkında bilgi alan Xreal, oyunun adından vazgeçme kararını verdi. Mobil oyunlar ile uğraşan firma, Bethesda gibi büyük bir oyun firması ile finansal olarak mücadele edemeyecek durumda.
 
Aşağıdaki videoda youtuber Jordan Maron durumu daha ince ayrıntıları ile anlatıyor ve topluluktan yeni isimler bulmalarını rica ediyor. Şimdilik en favori isim ise "Fortress Outfall" oldu.

 

Akrep Oyun Videoları
HABER.AKREPOYUN.COM HAKKINDA
Türkiye'nin en iyi oyun sitesi AkrepOyun en güzel oyunlardan sonra, en güncel Oyun Haberleri'ni de sunmaya başladı. Oyun dünyası dair herşeye akrepoyun sayesinde erişebileceksiniz. Oyun Haberleri, Android Oyunlar, IOS Oyunlar, İnternet ve Teknoloji haberleri, oyun incelemeleri, oyun bilgisayarları gibi bir çok kategoride kullanıcılarını bilgilendirmek için AkrepOyun Haberi açmıştır.