Apple Pay’in Kullanım Oranı

Apple, geçtiğimiz Eylül ayında yeni iPhone modellerinin tanıtımında 2015 yılında satışına başlanacak bir akıllı saat ve bir de Apple Pay adındaki yeni nesil ödeme hizmetinin duyurusunu gerçekleştirmişti.
 
Sistem, temelde yeni nesil iPhone cihazları kullanılarak anlaşmalı işletmelerde alışveriş yapılabilmesine dayanıyor, mobil cihazınızı bir tür kredi kartına dönüştürüyordu. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’taki NFC özelliği ile ilişkili olarak gerçekleştirilen bu ödeme biçiminin ABD’deki yaygınlığı ve kullanım oranı bir hayli çarpıcı.
 
Buna göre Apple Pay ABD’de kullanımda olduğu ilk ay içinde ülkedeki beş büyük perakende mağazasında toplam alışverişlerin yüzde 1,6’sında kullanıldı. İyi bir başlangıç olarak değerlendirilen bu oran, gelecekteki ödeme alışkanlıklarına ilişkin bir tür ‘emekleme oranı’ olarak da nitelendirilebilir.
 
Bakalım Apple Pay, ülkemizde ne zaman uygulamaya konulacak ve nasıl karşılanacak? Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

 

Akrep Oyun Videoları
HABER.AKREPOYUN.COM HAKKINDA
Türkiye'nin en iyi oyun sitesi AkrepOyun en güzel oyunlardan sonra, en güncel Oyun Haberleri'ni de sunmaya başladı. Oyun dünyası dair herşeye akrepoyun sayesinde erişebileceksiniz. Oyun Haberleri, Android Oyunlar, IOS Oyunlar, İnternet ve Teknoloji haberleri, oyun incelemeleri, oyun bilgisayarları gibi bir çok kategoride kullanıcılarını bilgilendirmek için AkrepOyun Haberi açmıştır.